- Okulary - blog Marsandia
- 0 Ilość polubień
- 1405 Wyświetlenia
- 0 Komentarzy
- Biżuteria ze stali chirurgicznej, stal chirurgiczna, stal nierdzewna, biżuteria blueberry, blueberry, sklep z biżuterią ze stali
Kilka słów o okularach.
Jest wiele rodzajów okularów i wiele kształtów twarzy. Jakie okulary dobrać dla siebie, aby wyglądać perfekcyjnie, a jakich unikać, aby nie wypaść komicznie. Oto kilka naszych wskazówek.
Okulary nosimy z różnych powodów. Dla jednych są koniecznością, dla innych dopełnieniem stylizacji. Często okulary korekcyjne stają się naszym kompleksem, ale naprawdę nie musi tak być! Natomiast latem wybierając okulary przeciwsłoneczne powinniśmy kierować się przede wszystkim ochroną naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Bywa jednak, że okulary przeciwsłoneczne kupione na bazarku, z niepewnego źródła w ogóle nie spełniają swojej funkcji, tylko ładnie wyglądają. Lepiej wówczas zakupić okulary z polaryzacją, z pewnego źródła- np. u optyka. Mamy wtedy pewność, że nasze oczy są chronione w 100%. Okulary z polaryzacją zwiększają głębię i nasycenie kolorami, a nasze oczy mniej się męczą przy ostrym słońcu. Dobrze dobrane okulary sprawią, że będziemy wyglądali nawet lepiej z nimi niż bez nich. Po prostu ukryją nasze wady, a uwypuklą nasze atuty. A więc do dzieła!
Jaki kształt twarzy?
Jak ocenić nasz kształt twarzy? Zwykle wyróżnić można kilka kształtów: twarz okrągła, kwadratowa, trójkątna, owalna i podłużna. Łatwym sposobem na określenie kształtu jest wykorzystanie lustra i np. szminki. Stajemy przed lustrem i szminką na lustrze obrysowujemy kształt naszego odbicia. Z kształtu jaki otrzymaliśmy odczytamy kształt naszej twarzy.
Twarz okrągłą poznamy po tym, że na lustrze powstanie koło, a więc wysokość i szerokość twarzy jest zbliżona. Posiadacze twarzy okrągłej charakteryzują się pełnymi policzkami, zaokrąglonym podbródkiem i raczej niskim czołem.
Twarz trójkątna, jak sama nazwa wskazuje ma kształt zbliżony do trójkąta. Osoby o trójkątnej twarzy będą więc charakteryzowali się szpiczastym podbródkiem, wysokim i szerokim czołem z bardzo łagodną linią szczęki.
Twarz podłużna charakteryzuje się pionową linią policzków i skroni. To twarz podobna do kwadratowej, z tym, że jest dłuższa, bardziej podobna do prostokąta.
Twarz owalna to przede wszystkim zaokrąglony podłużny podbródek, zaś najszerszym miejscem jest linia kości policzkowych. To twarz o idealnych proporcjach długości do szerokości.
Twarz kwadratowa charakteryzuje się zdecydowanie mocno zaznaczoną szczęką, wysokość i szerokość twarzy jest podobna, a linia podbródka skroni i policzków mocno zarysowana.
Jak dobrać kształt oprawek do kształtu twarzy?
Kiedy wiemy już jaki kształt twarzy posiadamy, możemy przejść do określenia co nam pasuje, a co nie? Przy twarzy okrągłej unikamy opraw okrągłych, zaś stosujemy oprawy kwadratowe, prostokątne, a więc wszystkie modele kanciaste i takie które zwężają się ku dołowi. Naszym celem powinno być wyszczuplenie i wydłużenie twarzy. Jeśli posiadamy twarz trójkątną wybieramy raczej oprawki okrągłe, zaokrąglone, o kształcie motyla. Oprawki powinny być jasne, delikatne, odwracające uwagę od góry twarzy. Przy twarzy podłużnej powinniśmy się skupić na jej optycznym skróceniu. Najlepszym wyborem będą okulary o kocim kształcie, owalne lub szerokie prostokątne. Zdecydowanie unikamy okularów małych i okrągłych. Twarz o kształcie owalnym ma idealne proporcje, więc tutaj pasować będzie większość okularów. Przy twarzy kwadratowej powinniśmy wybierać modele oprawek, które złagodzą ostre rysy, a więc okrągłe, owalne i pilotki. Unikajmy opraw kanciastych.
Kultowe modele okularów.
Nie ważne czy będą to okulary damskie czy okulary męskie, jest kilka legendarnych modeli, które mimo zmian w modzie nieustannie wracają. Mówimy tu o modelu Aviator, Wayfarer i Clubmaster. Okulary Aviator początkowo były produkowane dla pilotów sił powietrznych, którzy potrzebowali ochrony przed słońcem na dużych wysokościach. Obecnie są jednym z najlepiej sprzedających się modeli na świecie. Okulary Wayfarer to kolejny flagowy model marki Ray-Ban. Produkowane od lat 50-tych XX wieku. Okulary Clubmaster to trzecie z najbardziej popularnych modeli wśród okularów damskich i męskich okularów nie tylko przeciwsłonecznych, ale także tzw. zerówek.
Komentarze (0)